Az oroszok azt állítják, hogy bevették Izjumot
Az orosz védelmi minisztérium szóvivője bizonyítékokat ígért az Ukrajnában folyó, amerikai forrásból finanszírozott biolaboratóriumi kísérletekre.
Az orosz védelmi minisztérium szóvivője bizonyítékokat ígért az Ukrajnában folyó, amerikai forrásból finanszírozott biolaboratóriumi kísérletekre.
Az orosz–ukrán konfliktus a legélesebb nemzetközi válsághelyzet az 1962-es kubai rakétaválság óta. Soha azóta nem volt ekkora veszélyben a világ. A háborúból az ukránok akár győztesen is kikerülhetnek. Kérdés az is, mit lép a következőkben az Egyesült Államok. Mindeközben Orbán Viktor újratervezte az EU-s támogatáshoz fűződő viszonyát.
Meg kell fizetnie a hibás döntés árát – utalt Dmitro Kuleba arra, hogy az autógyár újraindította oroszországi gyárát.
Minden felkavarodott a kelet-közép-európai külpolitikai térben. A lengyel, a szlovén és a cseh vezetők nemrég – ellentétben a magyar miniszterelnökkel – Kijevbe utaztak, találkozni Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, míg a szerb államfő és a boszniai szerbek első embere Oroszország szövetségesei.
Ukrajna évek óta próbálja beszerezni a Pegasus kémszoftvert, ám lapértesülések szerint az izraeli védelmi minisztérium tisztségviselői megakadályozták ezt a törekvést.
A külképviselet visszautasította Irina Verescsuknak azt a megjegyzését, hogy Budapest retorikája azért közelít az oroszbarátsághoz, mert csendben Kárpátaljáról álmodik.
Maciej Kisilowski nem gondolja, hogy az uniónak autokráciákkal kellene összeállnia Putyin ellen.
Az újabb rakétaszállítmánnyal tízezer fölé emelkedik az ukrán hadseregnek szállított brit rakétafegyverek száma.
Éppen ma négy hete, hogy Oroszország offenzívát indított Ukrajna ellen. A Pentagon friss jelentése szerint az orosz csapatok most védelmi állásokat létesít, miközben Ukrajna újabb jelentős fegyverellátmányhoz juthat. Percről percre követjük az orosz-ukrán háború csütörtöki híreit.
A Pentagon szerint nem arról van szó, hogy nem haladnak előre, hanem arról, hogy nem próbálnak előre haladni.
A lezárt atomreaktor körüli terület a háború kezdete óta orosz ellenőrzés alatt áll.
Hiába küldött a magyar miniszterelnök pénzt kérő levelet az Európai Bizottság elnökéhez, az ehhez szükséges konkrét tervet még várják Brüsszelben. Annak hiányában érdemben nem foglalkoznak a magyar igényekkel, amelyekre egyébként az EU más, bár jóval szerényebb forrásokat biztosít.
Az orosz közvélemény túlnyomórészt vevő arra, hogy a „náci vezetés” alatt álló Ukrajna támadást tervezett Oroszország és Fehéroroszország ellen. Nehéz átlátni a mindent elárasztó állami propagandán, és veszélyes szembemenni vele.
Anatolij Csubajsz évtizedek óta az orosz politika első vonalában dolgozott, most klímaügyi megbízotti posztját hagyta hátra.
Az ukrán elnök az uniós állam-és kormányfők csütörtöki találkozóján fog majd beszélni.
Figyelmeztetést küldött a NATO-nak Putyin szóvivője.
Újabb, még szigorúbb szankciók jöhetnek, de az európaiaknak nem fájhatnak jobban, mint az orosz vezetőknek – mondta a német kancellár.
De csak egy bizonyos darabról van szó, ettől még a többi orosz operát nem veszik le a műsorról.
Az orosz elnök technikája nem az, hogy mindenkit megfélemlítsen, hanem minden társadalmi csoportból támogat egy jelentős, valóban kiemelkedő embert: ez elég lesz ahhoz, hogy mások elhallgassanak. Vélemény.
Kémkedéssel gyanúsítja őket a belbiztonsági és kémelhárítási szolgálat.